młodzieży – 3

dzieci – 6

Pozostaje w Kadrze Narodowej
środa, 17 październik 2012

Jak nas poinformowano Jakub Tul, junior z naszego Koła pozostaje członkiem Kadry Narodowej w dyscyplinach wędkarskich. Dyscyplina Spławikowa – kadeci (U14). Jakub jest mieszkańcem Gniechowic, uczęszcza do 1-ej klasy Gimnazjum w Jaszkotlach. Za swoje osiągnięcia wędkarskie został w tym roku uhonorowany przez Zarząd naszego Koła odznaką „Wzorowy Młody Wędkarz”. W tegorocznych GRAND PRIX POLSKI w finale w Warszawie zajął wysokie 13 miejsce.

Mistrz LZK
niedziela, 16 wrzesień 2012

Mamy mistrza w LZK

W dniu dzisiejszym (16.09) Jakub Tul został mistrzem Ligi Zaprzyjaźnionych Kół w kategorii Juniorów. Więcej informacji podam niebawem.

Kadrowicz
czwartek, 01 marzec 2012

Kadra Narodowa w dyscyplinach wędkarskich na 2012rok

Jakub Tul, kadet z naszego Koła, mieszkaniec Gniechowic z Gminy Kąty Wrocławskie na  liście powołanych do Kadry Narodowej w Dyscyplinie Spławikowej – kadeci (U14).

Jakub Tul - członkiem kadry narodowej kadetów w wędkarstwie spławikowym w sezonie 2012

Po dwóch latach startów Jakuba na arenie krajowej trener kadry narodowej kadetów Stanisław Wolicki docenił jego umiejętności i potencjał i powołał młodego wędkarza z naszego koła do 12 osobowej kadry narodowej w wędkarstwie spławikowym na sezon 2012. Jakub ma 13 lat a wśród kadetów może startować jeszcze przez dwa lata. Docelową imprezą dla członków kadry w tym roku są Mistrzostwa Świata które odbędą się w Słowenii w terminie 27-29 lipca.

Kalendarz startów kadry narodowej w tym sezonie to między innymi zawody cyklu Grand Prix Polski w Skierniewicach 14-15 kwietnia , w Poznaniu 12-13 maja i w Warszawie 28-30  września oraz Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu 8-10 czerwca oraz zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata, które ma odbyć się w lipcu prawdopodobnie w Poznaniu.

Jakub jest bardzo aktywnym i  dobrym uczniem. Uczęszcza do VI klasy szkoły Podstawowej w Gniechowicach a po jej ukończeniu planuje kontynuować edukację w Gimnazjum w Jaszkotlu.

Oprócz uprawiania wyczynowego wędkarstwa Kuba trenuje pływanie w klubie Start Wrocław. Cztery lub pięć razy w tygodniu jeździ na treningi do Wrocławia. Startuje także w zawodach pływackich rangi ogólnopolskiej gdzie odnosi sukcesy w swojej kategorii wiekowej.

Starty naszego młodego wędkarza na arenie krajowej to duża promocja nie tylko dla Koła nr 7 w Kątach Wrocławskich ale dla całej gminy Kąty Wrocławskie. Sukcesy w zawodach to nie tylko wielki wysiłek ale także duże wydatki. Wędkarstwo wyczynowe  nie należy do tanich sportów. Sprzęt, zanęty oraz wyjazdy na treningi i zawody  to duże wydatki. Zarząd koła nr 7 w Kątach Wrocławskich poszukuje sponsorów, którzy zechcą pomóc w rozwoju kariery młodego zawodnika. Zainteresowanych wsparciem prosimy o kontakt telefoniczny z numerami 608-824-238 lub 609-020-719.

Młodzież Koła 2011r.
wtorek, 18 styczeń 2011

Podsumowanie młodzieży za 2011r.

Zanim rozpoczniemy nowy sezon należy podsumować sukcesy naszych młodych wędkarzy . Największym wydarzeniem był udział dwóch naszych zawodników- Michała Stokłosy i Jakuba Tula w Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w wędkarstwie spławikowym. Jako reprezentanci czteroosobowej ekipy Okręgu Wrocławskiego walczyli  o medale w dniach 24-26 czerwca na zbiorniku Kruki w Oświęcimiu. Michał rywalizował w gronie 44 juniorów a Jakub wśród 45 kadetów. Wyniki jakie osiągnęli zawodnicy są dobre ale pechowe losowanie pierwszego dnia  na tym bardzo trudnym i nierównym łowisku  pozbawiło ich szans na walkę o medale. Mimo bardzo udanego startu drugiego dnia ostatecznie zajęte miejsca nie do końca usatysfakcjonowały młodych zawodników. Jakub Tul pierwszego dnia zajął  w sektorze 9 miejsce łowiąc 690 gram a w drugim dniu był 3 łowiąc 2065 gram. Ostatecznie zajął 22 miejsce rywalizując z zawodnikami starszymi od siebie o dwa lata. Michał Stokłosa pierwszego dnia zawodów był w swoim sektorze 9 łowiąc 630 gram a drugiego dnia zwyciężył łowiąc 585 gram. Dało mu to łącznie 21 miejsce.

Udany start drugiego dnia oraz rewelacyjne łowienie na treningu – prawie 6 kilo ryb zwróciły na Jakuba Tula, podobnie jak na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski uwagę trenera kadry narodowej  co prawdopodobnie może zwiastować nominację do kadry narodowej kadetów.

Nasi zawodnicy  startowali w cyklu zawodów Ligi Zaprzyjaźnionych Kół zajmując w kategorii juniorów odpowiednio : Jakub Tul – czwarte  a Michał Stokłosa dwudzieste czwarte miejsce.

Jakub Tul startujący w reprezentacji Okręgu Wrocławskiego na Mistrzostwach Dolnego Śląska zajął 7 miejsce.

W nowym sezonie życzymy jeszcze większych sukcesów , które promują nasze koło i gminę Kąty Wrocławskie nie tylko  wśród wędkarzy w całej Polsce.

Mistrzostwa Okręgu

kadetów i juniorów w Wędkarstwie Spławikowym.

Zawody rozegrane w dniach 22 i 23 maja 2011 we Wrocławiu na kanale nawigacyjnym przy ulicy Monopolowej przyniosły duży sukces  młodym reprezentantom naszego Koła. W kategorii kadetów  srebrny medal zdobył Jakub Tul, a wśród juniorów srebro wywalczył Michał Stokłosa. Obaj zawodnicy będą reprezentować Okręg Wrocławski na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 24-26 czerwca na łowisku Kruki koło Oświęcimia w okręgu Bielsko Biała. Gratulujemy sukcesu i życzymy udanego występu na arenie ogólnopolskiej. Pełne wyniki zawodów na stronie internetowej Kapitanatu Sportowego Okręgu PZW we  Wrocławiu w zakładce - wyniki zawodów.

W tym roku został wprowadzony przez zarząd Koła nowy cykl zawodów - Liga Dzieci i Młodzieży. Więcej informacji będziemy podawać przed każdymi zawodami. Terminy podane są w zakładce – Kalendarium Zawodów.

Klasyfikacja GRAND PRIX Okręgu Wrocławskiego za 2010r. w dyscyplinie spławikowej.